Turnusy Lecznicze

Skuteczne leczenie i profilaktyka

Oferujemy zajęcia kompleksowej terapii [indywidualnej w gabinecie oraz grupowej] ujmującej człowieka w procesie leczniczym jako całość psycho-fizyczną.

Dostępne są obecnie na rynku różne formy łączące wyjazd o charakterze leczniczym z wypoczynkiem. Wiele ośrodków aspiruje aby leczyć. Jaka jest różnica między naszą koncepcją leczenia a innymi? Dlaczego warto wybrać nasz model leczenia?

Nasz model leczenia bazuje na ugruntowanej, choć ciągle mało znanej w środowisku medycyny klasycznej koncepcji Czynnościowej Zmiany Stanu Tkanki. W wielkim uproszczeniu jest to ODWRACALNY stan tkanki, który generuje dolegliwości we wszystkich obszarach medycyny. Choć tkanka kojarzy się nam tylko z mięśniami, zmiany czynnościowe generują dolegliwości kardiologiczne, ginekologiczne i wiele innych, które manifestują się daleko poza narządem ruchu. Ze względu na nieznajomość koncepcji zmian czynnościowych w środowisku medycyny klasycznej różnorodne zaburzenia i dolegliwości diagnozowane i leczone są często niepoprawnie. Choroby często leczone są objawowo i określane są jako choroby o nieznanym podłożu.

Dobra wiadomość
Ponieważ zmiany czynnościowe są odwracalne, obserwujemy w naszej praktyce wiele „cudownych” wyleczeń. Rzecz jasna nie są one cudowne. Normalizacja zmian czynnościowych w obrębie narządu ruchu znosi dolegliwości w odległych częściach organizmu, często takich z którymi osoby funkcjonowały już od wielu lat!

Turnusy lecznicze zakładają pracę z ciałem, autoterapię rozumianą jako umiejętność rozpoznawania przeciwdziałanie nadchodzącej „chorobie”. Warsztaty mogą również zawierać w sobie aspekt delikatnej pracy psychoterapeutycznej lub psychoedukacyjnej. Psychoterapia NIGDY nie jest narzucana – może mieć miejsce tylko i wyłącznie za zgodą uczestnika.

Aby dowiedzieć się więcej o turnusach leczniczych Joanny i Pawła Potoniec zapraszamy na stronę: Szczegóły

turnusy lecznicze to więcej niż medical spa
Nasze turnusy lecznicze angażują osobę w proces leczenia i przygotowują do samodzielnego przeciwdziałania nawrotom choroby. Poznaj korzyści naszych turnusów: Szczegóły