Pytania i Odpowiedzi

Jesteś w: FAQ / LECZENIE / Proces terapeutyczny /
 1. Czy zabiegi są bolesne?
 2. Jakimi technikami/narzędziami pracuje terapeuta?
 3. Ilu zabiegom muszę się poddać aby wyleczyć dolegliwości?
 4. Czy igłoterapia HMM ma coś wspólnego z akupunkturą?
 5. Dlaczego unikamy wykonywania zabiegów chirpraktycznych?
 6. Na czym polega proces zdrowienia?

  Wraz z chorym miejscem zdrowieje cały organizm.

  Proces zdrowienia jest bardzo dynamiczny i inny dla każdej osoby (każdy ma inne słabe ogniwa, inne przyczyny, inną osobowość). Objawy zmieniają swoje miejsce, natężenie i pokazują Terapeucie „szlak", za którym ma podążać. Proces zdrowienia toczy się nie tylko w chorym miejscu  ale w całym organizmie. Zdrowienie to :

  1. PROCES normalizacji czynnościowo zmienionych tkanek narządu ruchu. Proces zdrowienia prowokowany jest przez Terapeutę, który pracując na poziomie patologicznie aktywnej tkanki poprzez zabiegi biomechaniczne i odruchowe wywołuje swoistego rodzaju szok tkankowy, który rozpoczyna łańcuchową reakcję normalizacji odwracalnych zmian czynnościowych tkanek.
  2. PROCES powrotu do równowagi napięć wszystkich łańcuchów mięśniowo- powięziowych, co przekłada się  lepsze psychiczne samopoczucie. Skrócone, napięte taśmy mięśniowe wracają do swojej normy odblokowując  przeciążone miejsca. Fizycznie pacjent odczuwa to jako zniesienie bólu lub dolegliwości, rozluźnienie oraz lekkość w ciele i umyśle.
  3. PROCES budowania świadomości jedności psychofizycznej. Pacjent zaczyna widzieć jak jego  świat wewnętrzny buduje ciało fizyczne [ sylwetkę ] i jak to przekłada się na konkretne dolegliwości. Terapeuta pokazuje pacjentowi jak jego prywatne życie stymuluje powstawanie stanu chorobowego. Nie trudno zauważyć, iż medycyna w takim ujęciu staje się sztuką życia.
 7. Jak wygląda pierwsza wizyta u Terapeuty HMM?
 8. Skuteczność Terapii HMM
 9. Jaka jest pierwotna przyczyna / droga do bólu oraz innych dolegliwości?
 10. Człowiek w symbolice Gurdzijewa.

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi to z przyjemnością odpiszę na Twoje pytania.

Wpisz tekst z obrazka.
Wielkość liter nie jest ważna.